Műtermi fotó. A 19. Századi bencések is nagyon kedvelték az újításokat, a megjelenő érdekességeket. Nem zárkóztak el az újdonságok elől. A kézben tartott könyv, mint egy attribútum, mutatja a tudomány szeretetét.
Rómer Flóris bencés portréja, nagyváradi kanonok korából. Még győri tanár korában kezdte meg a bencés gyűjtemény létrehozását, amiből hamarosan múzeumot szervezett. Ez a múzeum a mai Xantus János Múzeum alapja. Rómer munkabírása, széleskörű műveltsége igazi példa minden bencésnek, bencés diáknak.
Részlet egy barokk keresztről, amit a győri bencés házban őriztek még a jezsuita korszakból. A kereszt tövében a bűnbeesés jelenete. A művész a Szent Kereszt teológiáját ábrázolta. A megváltás műve megtöri az ősbűn átkát és új szövetséget hoz létre Isten és ember között.
A teljes mű egysége lenyűgözi a szemlélőt. A régi és új Ádám egy alkotáson. A régi Ádám tekintete vezet bennünket feljebb és a szenvedés fájából már új hajtások fakadnak, majd Krisztus tekintete az égre, a mennyeiekre irányítja figyelmünket.
1904-ben a székházudvarban: Molnár Ervin, Havadi Barnabás és Meszlényi Lambert bencés tanárok a győri székház udvarában. A bencés közösségi élet fontos része a rekreáció, a közös kikapcsolódás. A székház udvarán lehetőség nyílt nyílik most is ezekre a délutáni vagy ünnepnapi alkalmakra.
A kor népszerű nyaralóhelye volt Abbazia. A bencés tanárok is sokan megfordultak ott, hiszen társadalmi helyzetük megengedte ezt és sok ismerősükkel találkozhattak ott. A bencés urak öltözetéhez hozzátartozott a keménykalap és a sétabot, amit már a noviciátusba hozniuk kellett.
Vincze Amand (1917-1979) atya 1950 és 1978 között tanított a győri bencés gimnáziumban. Egyik tanítványa így jellemezte: “szelíd, mosolygós tekintetű, halk szavú, igazi szerzetes, tanár, nevelő és példakép”. Az oktató-nevelő munkában a gyakorlatra is nagy hangsúlyt fektetett, használta a modern pedagógia eszközeit, hogy tanítványaival még jobban megszerettesse a természettudományokat.
A zalavári bencés apátság főerdésze volt. Saját fotóapparátust szerzett be és fotózta a vidéket és annak mindennapjait. A keszthelyi Balaton Múzeum őrzi jelentős hagyatékát
A gimnázium lépcsőházában középen Jézus Szíve szobor, mellette Szent István és Szent László király alakja. Ma a múzeum raktárában őrzik őket.
1950 után a győri gimnázium is megmaradhatott és bentlakásos iskolaként működhetett. Minden osztálynak bencés osztályfőnöke és prefektusa volt, hatnapos tanítással, kb. Negyedévente volt hazautazás.